Strona używa plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.
Strona wydarzenia
Jak płacić mniej za energię, czy to w ogóle jest możliwe?
Zapraszamy na prelekcję i dyskusję na temat możliwości zmniejszenia kosztów energii elektrycznej w Państwa przedsiębiorstwach.
Jest powszechnie wiadomym, że od połowy 2018 roku ceny energii znacznie wzrosły i nadal będą rosły.
Wzrost opłat wymusza działania prowadzące do obniżenia wydatków na energię elektryczną.
W trakcie spotkania nasi eksperci przedstawią, w jaki sposób firmy z różnych branż optymalizują koszty energii oraz jakie ryzyka napotykają na swojej drodze.
Zostaną poruszone następujące zagadnienia:
-
Możliwości działania w zakresie uzyskiwania lepszych cen kontraktowych oraz niuansów warunków umownych,
-
Potencjał do optymalizacji zużycia energii, jakie są światowe nowości w tym zakresie, gdzie można szukać realnych oszczędności,
-
Odnawialne źródła energii (OZE) oraz aktualna opłacalność inwestycji w kontekście ROI.
Spotkanie kierowane jest do zarządów i osób decyzyjnych w firmach. Na spotkaniu otrzymają Państwo podane w przystępnej formie informacje oparte o realne przypadki oraz będzie możliwość bezpośredniej dyskusji na temat rozwiązań z ekspertami.
Spotkanie poprowadzą Andrzej Matyja Partner Expense Reduction Analysts oraz Marek Hołubowicz z One Energy S.A. również Partner w Expense Reduction Analysts, we współpracy z Grant Thornton.
Andrzej Matyja – zrealizował projekty optymalizacyjne dla wielu firm krajowych i międzynarodowych. Zarządzał procesem wdrażania zmian nie tylko w zakresie energii.
Marek Hołubowicz - ekspert rynku energii elektrycznej, gazu, wieloletni członek zarządów i rad nadzorczych firm z branży energetycznej. Doradca zarządów i rad nadzorczych w firmach krajowych i międzynarodowych, autor projektów optymalizujących efektywność energetyczną.
Wśród uczestników spotkania zostaną wylosowane firmy, dla których zostanie wykonany bezpłatny audyt wstępny potencjału do optymalizacji.
Miejsce:
Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, Budynek IT1, Jasionka 954A, 36-002 Jasionka
Organizator:
British Polish Chamber of Commerce
Relacja z wydarzenia
Relacje z wydarzeń w grupie
Czy polscy producenci będą mieć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników w przyszłości?
Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas drugiego spotkania grupy roboczej ds. Produkcji i Przemysłu. Tym razem gościliśmy w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym (PPNT). Spotkanie odbyło się 18 listopada 2015 r. Współorganizatorami spotkania byli Grupa Azoty Zakłady Azotowe S.A. oraz PPNT.
Usprawnienie procesów produkcyjnych w branży automotive
31 października 2018 w siedzibie firmy Polaris, największego producenta quadów i motorów w Opolu, odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. produkcji Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w formie praktycznej sesji warsztatowej poświęconej usprawnieniu procesów produkcyjnych w branży automotive.
Employer Branding
23 maja w siedzibie firmy Macropharma we Wrocławiu odbyło się spotkanie z cyklu spotkań grupy roboczej ds. produkcji i HR poświęcone tematyce Employer Branding.
Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy
Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.