Strona wydarzenia

Aktywność pracowników w mediach społecznościowych

Pracownicy  w mediach społecznościowych. Czy przepisy nadążają za zmieniającą się rzeczywistością?

BPCC zaprasza na dyskusję w ramach grupy roboczej ds. HR dot. zachowań pracowników w mediach społecznościowych.

Media społecznościowe coraz bardziej przenikają naszą rzeczywistość. Z jednej strony są często wykorzystywane przez działy HR i employer branding do rekrutacji czy działy marketingowe do promocji firmy, z drugiej strony pracownicy funkcjonują w nich również prywatnie. Zdarza się, że na swoich prywatnych profilach umieszczają treści niezgodne z polityką czy wartościami firmy. Czasami są to informacje poufne, a czasami szkodzące wizerunkowi firmy. Bywa też, że po odejściu z firmy – zwłaszcza jeśli nie było to miłe rozstanie – oczerniają firmę online.

Jak reagować na takie sytuacje? Jak komunikować politykę firmy wobec mediów społecznościowych? Jak rozmawiać z pracownikami, którzy – świadomie lub nie - dopuszczają się nadużyć? Jakie środki prawne przysługują pracodawcy?

O możliwościach wpływu i reakcji na aktywność pracowników w social media porozmawiamy z ekspertkami wiodącej firmy HR-owej, HAYS, Agnieszką Czarnecką i Dorotą Nakonieczną, oraz prawniczką specjalizującą się w prawie pracy w Kancelarii GESSEL KOZIOROWSKI , Pauliną Rudowicz-Jastrzębską.

Zapraszamy na spotkanie!

Agnieszka Czarnecka
Manager w HR Consultancy Hays Poland

Ekspertka w zakresie HR z 12-letnim doświadczeniem w branży, Absolwentka psychologii na UAM w Poznaniu, coach z certyfikatem European Coaching and Mentroing Council. W Hays Poland odpowiedzialna za zarządzanie zespolem HR Consultancy.  Specjalizuje się w HR strategicznym, Assessment / Development Centre, Career Transition – outplacement, warsztatach, szkoleniach I coaching. Nabardziej zajmuje ją projektowanie działań i procesów, które sprzyjają podnoszeniu efektywności ludzi i biznesu. Realizuje projekty badania potencjału oraz warsztaty strategiczne, mające na celu wypracowanie nowych rozwiązań.

 

Dorota Nakonieczna
Head of People and Culture w Hays Poland

Ekspertka w zakresie HR, rekrutacji i rynku pracy. Doświadczenia zdobywała m.in. jako konsultant ds. rekrutacji tymczasowych w obszarze finansowo-księgowym. Dało jej to mocne postawy do budowania solidnych relacji z klientami i kandydatami, a także pokazało jak dopasowani pracownicy wpływają na rozwój firm. Po kilku latach współpracy z klientami zewnętrznymi, zdecydowała się na dołączenie do wewnętrznego działu HR. W roli wewnętrznego rekrutera, a później HR Business Partnera realizowała strategię zatrudnienia i korzystała z najlepszych praktyk – również pracodawców, których miała okazję spotkać jako konsultant.  
Obecnie – jako Head of People and Culture – odpowiada za zespół specjalistów HR, realizujących zadania związane z rekrutacją, szkoleniami i rozwojem. Niezmiennie kieruje się przekonaniem, iż dobrze dopasowana praca może zmienić życie człowieka na lepsze, a dobrze dopasowany pracownik niezwykle pozytywnie wpłynąć na wyniki każdej firmy.

Paulina Rudowicz-Jastrzębska
radca prawny w Kancelarii GESSEL KOZIOROWSKI

Paulina Rudowicz-Jastrzębska posiada doświadczenie z zakresu prawa pracy w sferze doradztwa na rzecz Klientów krajowych i zagranicznych, a także jako prawnik wewnętrzny jednego z większych pracodawców w Polsce. Doradza przy opracowywaniu regulacji wewnętrznych oraz wdrażaniu optymalnych form zatrudnienia. Reprezentuje pracodawców w zakresie skutecznego rozwiązywania sporów pracowniczych. Doradza również w zakresie prawa ochrony danych osobowych, w szczególności na styku z prawem z pracy.

Policy Groups
2019-10-02, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, Warszawa
Organizator: BPCC, Hays, Kancelaria GESSEL KOZIOROWSKI

Relacja z wydarzenia

2 października 2019r. w siedzibie BPCC przedstawiciele firm członkowskich BPCC spotkali się, by podyskutować na temat aktywności pracowników w social media. Spotkanie prowadziły ekspertki HAYS i Kancelarii GESSEL.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy roboczej ds. HR pod znakiem Prawa pracy

9 stycznia 2019 roku Michał Prokop, adwokat Roedl & Partner, specjalista w zakresie prawa pracy, poprowadził prezentację i dyskusję dot. aktualnych zmian w prawie pracy, wprowadzonych z początkiem tego roku.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

„Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe”

W dniu 18 lipca 2017r., w siedzibie BPCC, odbyło się szkolenie „Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe” przygotowane przez firmę szkoleniową MF Szkolenia.

Szczegóły relacji...

Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?

W dniu 25.10.2017 r na spotkaniu organizowanym przez BPCC  pt. „Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?”, przedstawicielka Gi Group Training, Katarzyna Syrówka zaprezentowała uczestnikom rozwiązanie „Think Safe”, którego zastosowanie w organizacji znacznie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz sytuację finansową firmy.

Szczegóły relacji...

Wpływ onboardingu i nowych technologii na efektywność pracowników

15 stycznia 2019 r. w warszawskim Startberry odbyło się spotkanie połączonych grup ds. nowych technologii i HR poświęcone onboardingowi nowych pracowników i wsparciu tego procesu przez nowe technologie. Spotkanie przygotowane zostało przy wspólpracy z firmamy członkowskimi Hays i COMPAREX.

Szczegóły relacji...

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy

Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.

Szczegóły relacji...

Wrocław - Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Dnia 3 lutego 2017 roku we wrocławskim hotelu Hilton odbyło się szkolenie pt. ,,Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników”. Spotkanie opierało się na ekspertyzach specjalistów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds, a patronatem objęła je Brytyjsko Polska Izba Handlowa.

Szczegóły relacji...

Jak zarządzać podróżami służbowymi, aby osiągać największe korzyści?

„Czas pracownika jest drogi, dlatego planując podróże służbowe najlepiej korzystać z TMC (Travel Management Companies)” usłyszeliśmy od Elżbiety Zysnarskiej- przedstawiciela firmy FCm Travel Express podczas ostatniego spotkania Grupy Roboczej ds. Zasobów Ludzkich.

Szczegóły relacji...

Talent i rozwój kadry zarządzającej

Grupa Robocza ds. Zasobów Ludzkich jest niezwykle prężna i aktywna w tym kwartale. Dzień po spotkaniu omawiającym płacę i wydajność, 6 października zespół spotkał się ponownie aby porozmawiać o rynku pracy na szczeblu kierowniczym. 

Szczegóły relacji...

Jak nie zatrudniać i nie zwalniać pracownika

18 czerwca członkowie grupy roboczej ds. HR spotkali się z r.pr. Pauliną Rudowicz-Jastrzębską z Kancelarii GESSEL, która przybliżyła uczestnikom zasady prawidłowego zawierania i rozwiązywania umów z pracownikami.

Szczegóły relacji...