Strona wydarzenia

ACCA Thought Leadership: Spotkanie z Józefem Wancerem

ACCA Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie wraz z Radą Członkiń i Członków ACCA w Polsce serdecznie zapraszają na transmisję ze spotkania z niezwykłym człowiekiem, nestorem polskiej bankowości Józefem Wancerem.

Józef Wancer jest z pewnością postacią nietuzinkową, dającą przykład przyszłym pokoleniom menedżerów i finansistów, jak podejmować odważne decyzje, niezależnie od posiadanego doświadczenia, momentu w życiu zawodowym czy pomimo przeciwności. Swoją historię oraz przemyślenia opisał w wydanej niedawno książce My way. Wspomnienia.

"W czasach, kiedy w Polsce cierpimy na kryzys autorytetów, pojawia się – jak niespodziewana gwiazdka z nieba – autobiografia Józefa Wancera. Autor książki był z nami od lat jako jeden z liderów polskiej bankowości oraz współtwórca sukcesu polskiej transformacji gospodarczej. Ale Jego droga życia była znana nielicznym, zwłaszcza trudne rodzinne doświadczenia wojenne oraz mozolne i pokorne budowanie kariery w USA. Józef Wancer zachęca przyszłych liderów i liderki, aby byli w swojej pracy autentyczni, bo jedynie wtedy mogą zyskać prawdziwe zaufanie pracowników. Nie każdy jednak może wykuwać własną autentyczność jako walterowiec, imigrant, żołnierz, menedżer wspinający się na coraz wyższe szczeble drabiny oraz działacz społeczny dbający o pamięć o Holokauście. Ale od Autora możemy się nauczyć, dlaczego kluczem do sukcesu jest zarządzanie opierające się na poszanowaniu wartości i różnorodności, przywiązaniu do demokracji oraz szacunku dla drugiego człowieka."- fragment recenzji książki autorstwa dr. hab. Adama Bodnara

W trakcie spotkania, które poprowadzi Joanna Zakrzewska, Przewodnicząca Rady Członkiń i Członków ACCA w Polsce, zapytamy naszego gościa m. in. o: wartości, które przyświecają jego życiu i pracy, relacje, ich budowanie i pielęgnowanie, zmiany i związane z nimi ryzyko.

 

Media Partners
2022-09-22, 18:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Online
Organizator: ACCA Poland