Artykuł

Wyniki finału konkursu Global Management Challenge Poland 2011

Streszczenie:W finale XII polskiej edycji konkursu Global Management Challenge, miejsce pierwsze zdobył zespół firmowy Grupy TP – o nazwie Misja GMC. Artur Gadomski, Daniel Domżalski, Adam Dziedowiec, Sławomir Sierocki i Tomasz Ławrywianiec to pracownicy obszaru Sieci i Platform Usługowych Grupy TP, którzy będą reprezentować Polskę w Finale Światowych już 19 kwietnia w Kijowie.

Global Management Challenge to największa na świecie symulacja biznesowa dla pracowników firm oraz studentów. Polskie edycje, organizowane przez firmę BIGRAM, gromadzą z roku na rok coraz większe grono uczestników i sympatyków. W XII polskiej edycji konkursu, rozpoczętej w listopadzie 2011r., wystartowała rekordowa liczba 648 zespołów. Po trzech etapach eliminacji do finału krajowego dotarło 8 drużyn, w tym 3 reprezentacje firmowe i 5 uczelnianych.

W symulacji GMC, zespoły (3-5 osób) zarządzają międzynarodowymi spółkami i odpowiadają za wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa (marketing, sprzedaż, produkcja etc.). Firmy/drużyny konkurują ze sobą o klientów, pracowników, inwestorów, a finalnie walczą o osiągnięcie jak najwyższej ceny akcji.

Finały krajowe GMC odbyły się 29 marca w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, w siedzibie PGNIG, sponsora konkursu. Na etap składało się pięć cykli decyzyjnych. Wyniki były podawane po każdej decyzji. Sytuacja na wirtualnej giełdzie zmieniała się diametralnie, co wzbudzało wielkie emocje wśród finalistów. W przerwach uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat konkursu oraz strategiami, które pomogły im dotrzeć do ostatniego etapu GMC.

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy finaliści uczestniczyli w Gali Finałowej na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Uroczystość prowadziła Iwona Schymalla, wspólnie z Piotrem Wielgomasem – Prezesem firmy BIGRAM Personnel Consulting (Organizator w Polsce).

W pierwszej części wieczoru organizatorzy, wspólnie z Przewodniczącym Honorowej Kapituły Konkursu – dr Wiesławem Rozłuckim, złożyli podziękowania Sponsorom Generalnym Konkursu – Bankowi Zachodniemu WBK, Carrefour Polska, Grupie PZU, PGNiG oraz Telekomunikacji Polskiej, jak również Patronom Honorowym – Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Najbardziej oczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników. Zwyciężył zespół Misja GMC reprezentujący Grupę TP. Artur Gadomski, Daniel Domżalski, Adam Dziedowiec, Sławomir Sierocki i Tomasz Ławrywianiec (pracownicy obszaru Sieci i Platform Usługowych Grupy TP) otrzymali gratulacje i statuetki z rąk dr Lidii Adamskiej, Członka Zarządu GPW.

W rozgrywkach finałowych, po piątym cyklu decyzyjnym, cena akcji zarządzanej przez Misję GMC firmy urosła do 2,38 euro. Spółka w ostatnim kwartale osiągnęła poziom ponad 10 milionów aktywów netto i wypracowała 1,5 miliona zysku.

Drużyna będzie reprezentować Polskę w Finale Światowym GMC w Kijowie w dniach 18 – 19 kwietnia. Zwycięzcy otrzymali również zaproszenie na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego oraz bilety lotnicze TAP Portugal na Maderę lub Azory.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna studentów Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, sponsorowana przez Grupę TP – Tricity Corsairs (zdjęcie po lewej). Wicemistrzowie otrzymali statuetki z rąk Jakuba Skiby, Członka Zarządu NBP. W nagrodę studenci otrzymali też zaproszenie do udziału w prestiżowym seminarium z cyklu „Autorytety”, które odbędzie się 16 kwietnia w Warszawie. Prelegentem będzie Richard Denny – jeden z najlepszych mówców motywacyjnych na świecie.

Kolejne miejsca zajęły drużyny:

  • miejsce 3 – Bankowa Team (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)
  • miejsce 4 – In blanco (Szkoła Główna Handlowa, pod patronatem MBA Manager)
  • miejsce 5 – MaestroTravel, Grupa TP
  • miejsce 6 – Grube Ryby (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Sponsor – Bank Zachodni WBK)
  • miejsce 7 – BMA (Uniwersytet Łódzki, Sponsor – Grupa PZU)
  • miejsce 8 – Lazy Boys (Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie).

Nagrody dla finalistów wręczyli: dr Lidia Adamska (Członek Zarządu GPW), Jakub Skiba (Członek Zarządu NBP), dr Wiesław Rozłucki, Sławomir Hinc (Wiceprezes PGNiG), Sławomir Noceń (Członek Zarządu Carrefour Polska), Janusz Krawczyk (Członek Zarządu BZ WBK), Dariusz Krzewina (Prezes Zarządu PZU Życie), Zbigniew Krzysztoń (Dyrektor Departamentu Kadr Grupy TP).

Teraz przed Misją GMC misja Kijów, rywalizacja na Finałach Światowych GMC już 18-19 kwietnia.

A rejestracja do kolejnej edycji – już XIII - rozpocznie się za kilka tygodni.

Więcej informacji na www.gmcpoland.pl

Organizator w Polsce: BIGRAM Personel Consulting

Patroni Honorowi: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowy Bank Polski

Sponsorzy: Bank Zachodni WBK, Carrefour Polska, Grupa PZU, Polskie Górnictwo Naftowe

i Gazownictwo, Telekomunikacja Polska


Patroni medialni: Brief, Gazeta Bankowa, MBA Manager, Personel i Zarządzanie, Rzeczpospolita

Patroni Internetowi: HRNews.pl, Money.pl, ObserwatorFinansowy.pl

Współpraca: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, TAP Portugal, StepStone.pl, Students.pl

Partnerzy na uczelniach: Eurostudent, Niezależne Zrzeszenie Studentów

Autor: GMC Data publikacji: 2012-04-02 Ilość stron: 1 Cena: 0