Wsparcie marketingu przyszłości

Marketing jest dziedziną, która bardzo dynamiczne się zmienia, szybko reaguje na trendy, wprowadzając usprawnienia i nowości. Wobec narastającego chaosu informacyjnego coraz trudniejsze staje się pozyskanie uwagi odbiorcy – nawet mimo faktu coraz większej liczby możliwości technologicznych. Dotyczy to również branży marketingowej. Narzędzia, które są dziś dobrze znane i używane, w przyszłości mogą stać się niewystarczające. Czego zatem powinniśmy oczekiwać? W artykule poruszymy takie zagadnienia jak przyszłość billboardów, DOOH (w tym digital signage) i materiałów POS.

Autor: Maciej Olechno, New Business Manager, Paperhat Poland Sp. z o. o.

Typ: Artykuły

Biedecki - Alert prawny

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nasz kolejny Alert Prawny zawierający informacje o najnowszych zmianach w prawie i ważnych orzeczeniach.

Autor: Biedecki

Typ: Artykuły
2015-05-13

Mazars - Newsletter Podatkowy Wydanie 28 – Lipiec-Sierpień2012

Przekazujemy Państwu do lektury wakacyjny, połączony lipcowo-sierpniowy numer naszego Newslettera Podatkowego.

Autor: Mazars

Typ: Artykuły

CIT exemption for the Foreign Investment Funds prepared by the Tax Department of TPA Horwath

Amendments introduced to the Polish Corporate Income Tax Act as of 1st January 2011 granted the Foreign Investment Funds (hereinafter: FIF) tax privileges equal to the Polish Investment Funds.

Autor: TPA Horwath

Typ: Artykuły

Wzrost podaży na rynku powierzchni biurowej

Po dostarczeniu na rynek 56,000 metrów kwadratowych zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie osiągnęły poziom 3.75 miliona mkw. na koniec III kwartału 2012 roku. Nowe projekty zostały oddane do użytku w trzech warszawskich strefach: South East, City Centre i South West.

Autor: DTZ Property Times Warsaw Office Q3 2012

Typ: Artykuły

Nowa ustawowa obniżka stawek interchange – przepisy ważne również dla agentów rozliczeniowych

29 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1916), która przyniosła ważne zmiany dla wszystkich uczestników rynku instrumentów płatniczych w Polsce. Wprowadziła m.in. ustawową obniżkę stawki opłaty interchange oraz dodatkowe obowiązki dla agentów rozliczeniowych i organizacji kartowych.

Autor: Jacek Czarnecki, praktyka prawa nowych technologii kancelarii Wardyński i Wspólnicy

Typ: Artykuły

W jaki sposób pracownik odpowiada za mienie powierzone?

Ochrona powierzonego mienia to jeden z podstawowych obowiązków pracowniczych. Odpowiedzialność w tym zakresie może być ponoszona indywidualnie lub wspólnie.

Autor: Agnieszka Janowska, radca prawny i dyrektor działu prawa pracy w TGC Corporate Lawyers

Typ: Artykuły
2016-05-20

Jakie korzyści podatkowe może czerpać firma dzięki finansowaniu aut firmowych?

Niezależnie od wielkości floty w firmie, efektywne jej wykorzystanie jest niezwykle istotne z punktu widzenia kosztów firmy. Dzięki zastosowaniu dostępnych prawnych i podatkowych  rozwiązań a szczególnie nowoczesnych metod finansowania pojazdów, przedsiębiorstwa są w stanie wprowadzić istotne oszczędności.

Autor: Jarosław Szczepaniak, Dyrektor, Biuro Rozwoju Rynku Pojazdów

Typ: Artykuły
2015-05-13

Nowelizacja Prawa energetycznego – nowe formy aktywności podmiotów sektora energetycznego

17 października 2013 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2011 Nr 163 poz. 981).

Autor: Wierzbowski Eversheds

Typ: Artykuły

Zmiany w działaniu organów kontroli skarbowej w 2013 r.

Ministerstwo Finansów przyjęło dokument „Zadania urzędów kontroli skarbowej na rok 2013” określając priorytetowe obszary kontroli oraz wskazało kierunki działań kontrolnych, które mająprowadzić do zwiększenia efektywności prowadzonych postępowań kontrolnych. Przyjęte wytyczne będą wdrażane nie tylko przez organy kontroli skarbowej, ale nieoficjalnie również przez organy kontroli podatkowej.

Autor: Accreo

Typ: Artykuły