2022-07-20

6 lat po referendum w sprawie Brexitu - relacja pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w czerwcu tego roku minęło już sześć lat od dnia, kiedy Brytyjczycy zdecydowali w referendum o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej. Światowe wydarzenia ostatnich lat, takie jak pandemia COVID-19 czy wybuch wojny na Ukrainie, z lekka przyćmiły uwagę medialną ukierunkowaną na wycofanie się Zjednoczonego Królestwa. Niemniej jednak, zjawisko Brexit’u dalej niesie za sobą daleko idące skutki dla niemal każdego sektora gospodarki, a co za tym idzie również rozległe konsekwencje dla naszego codziennego życia. Te efekty z pewnością pozostaną z nami przez wiele nadchodzących dziesięcioleci. Tym samym, zagadnienie rozdziału dwóch długotrwale i głęboko zintegrowanych ze sobą ekonomii stało się obiektem zainteresowania badań społecznych, ekonomicznych i prawnych.
 

Autor: Kochański & Partners

Typ: Artykuły
2022-05-30

E- book - przechodzenie z energetyki konwencjonalnej do innych źródeł energii

Jeśli firma przemysłowa prowadzi zakład w Europie, który jest uzależniony od węgla, prawdopodobnie stoisz przed kilkoma kluczowymi decyzjami. Ponieważ kraje odchodzą od węgla, firmy muszą zrobić to samo. Ale zrobienie tego nie będzie proste. Przejście zawsze obejmie różnych interesariuszy, wiele technologii, lokalne ograniczenia i inne względy.

 

Autor: Bilfinger Tebodin

Typ: Raporty
2022-05-12

Case study: kultura zarządzania na mistrzowskim poziomie

Szeroki zakres odpowiedzialności i zadań czy mierzenie się z trudnymi sytuacjami na porządku dziennym sprawiają, że rozwój Mistrzów wymaga przemyślanego podejścia - skupionego wokół działań maksymalnie praktycznych, blisko ich zawodowej rzeczywistości i nieingerujących zbytnio w rytm dnia. Stawiając sobie te założenia za cel, dla jednego z Klientów reprezentujących branżę usług publicznych, zaprojektowaliśmy kompleksowy, trwający niemal 3 lata program rozwoju Mistrzów, obejmujący trzy przestrzenie: salę szkoleniową, przestrzeń wirtualną i miejsce pracy.

Autor: Profes

Typ: Artykuły
2022-05-11

Jak badać kompetencje Top Managementu?

Z doświadczenia wiemy, że badania kompetencji wysokiej kadry menedżerskiej to jedne z najciekawszych, a jednocześnie najtrudniejszych do przeprowadzenia projektów rozwojowych, na jakie może zdecydować się organizacja. Dlaczego już samo uzyskanie zgody na takie działanie okazuje się często sporym wyzwaniem? I jak zadbać nie tylko o efektywność projektu, ale i poczucie bezpieczeństwa Uczestników?

Autor: Profes

Typ: Artykuły
2022-05-10

Kto jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych?

Trener? Nie. Firma szkoleniowa? Nie. HR? Nie. Uczestnik? Nie. Choć może słuszniej byłoby potrzymać Cię w niepewności i odpowiedzieć na tytułowe pytanie dopiero w połowie artykułu, to jednak dużo ciekawsze niż „kto?” wydaje się być „dlaczego?”. To Menedżer (bezpośredni przełożony) jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych, w których biorą udział jego podwładni. Z jakich powodów?

Autor: Profes

Typ: Artykuły
2022-04-26

Skala inwestycji polskich przedsiębiorstw zagranicą przekroczyła 105 mld zł. Najlepiej inwestować w Indiach, zaś 60% firm deklaruje plany dalszej ekspansji zagranicznej

Aż 47% badanych przedsiębiorców wskazuje dywersyfikację geograficzną i ograniczanie ryzyka jako główną korzyść z bezpośrednich inwestycji za granicą, 84% polskich bezpośrednich inwestycji za granicą zlokalizowanych jest w Europie, a wśród najlepszych kierunków inwestycji zagranicznych wymienia Indie, Finlandię, Estonię, Izrael i Chile, wynika z raportu Polskie Inwestycje Zagraniczne opracowanego przez PFR TFI i PwC Polska. Partnerem tegorocznej edycji jest KUKE.

Autor: PwC

Typ: Raporty
2022-03-25

Z kim rozmawiać na temat potrzeb rozwojowych pracowników?

Jeśli planujesz realizację projektu rozwojowego i zdecydujesz się na zaangażowanie w to firmy doradczo-szkoleniowej, musisz wiedzieć, że jednym z pierwszych pytań, jakie usłyszysz będzie pytanie o potrzeby Uczestników projektu. Aby uzyskać odpowiedź, konieczna będzie rozmowa z kilkoma wiarygodnymi źródłami informacji wewnątrz Twojej organizacji. O kim mowa?

Autor: Profes

Typ: Artykuły
2022-03-22

Łódź z pomysłem na przyszłość

Wyzwaniem dla łódzkiej gospodarki nie są tylko nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, ale i walka ze wskaźnikiem bezrobocia stanowiącym główny miernik powodzenia naszych starań. To, co liczy się dzisiaj, to tworzenie możliwości rozwoju zawodowego, wzmacnianie klasy średniej i przez to stymulowanie transformacji miasta widocznej np. poprzez zapotrzebowanie na nowe projekty mieszkaniowe, mixed-used i inne o charakterze komercyjnym.

Autor: Knight Frank

Typ: Raporty
2022-03-21

Prawnicy Bird & Bird autorami poradnika o czasie pracy wydanego przez Rzeczpospolitą

Publikacja składa się z jedenastu rozdziałów, które w kompleksowy sposób przedstawiają praktyczne aspekty związane z rozliczaniem czasu pracy przez pracodawców, z uwzględnieniem najnowszych zmian wywołanych nie tylko pandemią koronawirusa, ale również toczącą się wojną w Ukrainie.

Autor: Bird & Bird

Typ: Artykuły
2022-02-21

10 orzeczeń SN w sprawach HR

Przedstawiamy 10 najistotniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego z 2021 r. w sprawach HR. Zbiór jest autorskim wyborem i częścią cyklu Pracodawca i Pracownik w sądzie.

Autor: PCS Littler

Typ: Artykuły