Wydarzenie w przeszłości

International Oktoberfest powraca do Wrocławia

Po pandemicznym czarnym roku 2020, 10 września 2021 r. do Wrocławia nareszcie powrócił International Oktoberfest. W tym roku, już po raz szesnasty, odbył się na świeżym powietrzu w Toya Golf and Country Club, malowniczym i urokliwym miejscu po północnej stronie miasta. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Brytyjsko Polską Izbę Handlową (BPCC), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) oraz Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą.

Tradycyjnie International Oktoberfest od lat przyciąga największą rzeszę przedsiębiorców z całego regionu, ale w tym roku liczba gości została znacznie ograniczona z powodu Covid-19. Niemniej po rocznej nieobecności dobrze było spotkać się osobiście i możliwość networkingu – choć z zachowaniem dystansu społecznego - cieszyła wszystkich.

Ilona Chorodowska, dyrektor BPCC na region zachodni, wraz ze swoimi odpowiedniczkami z Izby Niemieckiej i Skandynawskiej powitała gości, sponsorów i partnerów wydarzenia w trzech językach. Wielką Brytanię reprezentowali James Hughes, radca ds. gospodarczych w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie oraz Paweł Siwecki, prezes BPCC.

Jak zawsze forma wydarzenia przypomina tradycyjne bawarskie święto Oktoberfest czyli networking przy piwie i akompaniamencie radosnej muzyki bawarskiej, w tym roku w wykonaniu opolskiej Orkiestry MM Systemy. Uroczyste otwarcie beczki z piwem okazało się problematyczne, ponieważ solidna drewniana beczka nie poddała się mimo silnego uderzania młotkiem; niemniej uroczystość przebiegała bez przeszkód.

Wśród sponsorów i sympatyków wydarzenia byli członkowie BPCC Coventry University we Wrocławiu, Hays, Wrocław Airport, Cedo, Cushman & Wakefield, Echo Investment, Klockner Pentaplast, Kompania Piwowarska, Lux Med i Meli Melum; Członek zarządu BPCC i pełnomocnik handlowy Szkocji w Polsce, Martyn O’Reilly, zorganizował  whisky tour po Szkocji. Do wygrania w losowaniu nagród było wiele ekskluzywnych prezentów, z których znaczną część zdobyli członkowie BPCC. Wieczór zakończył występ Gentleman’s Jazz Band.

Logistycznie i organizacyjnie przedsięwzięcie złożone, dobrze się sprawdziło dzięki poświęceniu, ciężkiej pracy i współpracy trzech izb. BPCC pragnie w szczególności podziękować Ilonie Chodorowskiej za jej wybitny wysiłek w przygotowaniu tego wieczoru – kolejnego niezwykle udanego i pamiętnego International Oktoberfest we Wrocławiu!

Networking
2021-09-10, 18:00

Miejsce: Pole golfowe Toya Golf & Country Club Krzyżanowice (na obrzeżu Wrocławia)
Organizator: BPCC, AHK Polska, SPCC