Strona używa plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.
Wydarzenie w przeszłości
Forum Nieruchomości Aglomeracji Poznańskiej
Spotkanie zostało zorganizowane przez Brytyjsko Polską Izbę Handlową we współpracy z Urzędem Miasta Poznań oraz firmami CBRE, Nowy Styl Group, Regus i Skanska.
Celem wydarzenia tegorocznej edycji Forum była analiza rynku nieruchomości i aktualnych trendów, a także kierunki rozwoju obszarów biznesowych Poznania w najbliższych latach.
O tym jak zmienia się Poznań opowiedział Architekt Miejski, Pan Andrzej Nowak. Przedstawiając ogólny plan zagospodarowania Poznania na przestrzeni lat, prezentując ogólny plan zagospodarowania Poznania od roku 1935 roku i wybiegając w przyszłość do 2030 roku.
Następnie Pan Konrad Heidinger, Starszy Konsultant w dziale doradztwa i badań rynku z firmy CBRE przedstawił rynek powierzchni biurowych w Poznaniu i porównał go na tle innych polskich miast. Podsumowując rok 2013 wynajęta powierzchnia biurowa stanowiła niemalże 40 000 mkw. Według danych zebranych przez CBRE jedne z najmocniejszych cech Poznania to wysoka znajomość języków obcych wśród absolwentów (w szczególności język niemiecki), dobre połączenie drogowe z Warszawą, lotnisko, które znajduje się w bliskiej odległości z centrum miasta, jak i sprzyjający klimat inwestycyjny.
Michał Dembiński, główny doradca Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej poinformował gości o nadchodzącej rewolucji w budownictwie i zarządzaniu nieruchomościami mówiąc o technologii BIM (Building Information Modelling). BIM to wspólny zbiór informacji na temat obiektu, tworzący bazę dla wszystkich decyzji w czasie całego cyklu życia obiektu – od pierwszej koncepcji aż do rozbiórki. Pan Michał przekonywał, iż BIM nie tylko zwiększa wydajność, poprawia organizację pracy projektantów ale także zapewnia najwyższą jakość dokumentacji.
Biuro na miarę usług. Standard powierzchni biurowych dopasowanych do potrzeb firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu– tak brzmiał tytuł prezentacji kolejnego prelegenta, a właściwie prelegentki Pani Agnieszki Krawczyk-Rogowskiej, Starszego Specjalista ds. wynajmu, Skanska Property Poland. Pani Agnieszka podzieliła się z uczestnikami Forum wynikami badań przeprowadzonymi wspólnie z Jones Lang LaSalle i ABSL, podczas których prawie 30 firm z sektora usług dla biznesu odpowiadało na pytanie jakie są ich największe potrzeby w zakresie powierzchni biurowych. Okazuje się, że najistotniejszą kwestią wśród ankietowanych był dostęp do transportu publicznego i cena wynajmu, następnie lokalizacja i jakość biura. Mniej głosów zdobyły zielone rozwiązania budynków i dostęp do wyższych uczelni, które również pojawiły się wśród odpowiedzi.
Po ciekawych prezentacjach bogatych w liczne dane statystyczne i panelu dyskusyjnym, podczas którego goście zadawali pytania prelegentom był czas na przerwę kawową, która z kolei była okazją do zawarcia nowych kontaktów i wymiany wizytówek.
Panel II Forum Nieruchomości Aglomeracji Poznańskiej otworzyła prezentacja firmy Nowy Styl Group, jednego z największych producentów mebli biurowych w Europie. Pan Leszek Romanowski poruszając kwestie popularnych obecnie zagadnień jak home office, elastyczny czas pracy i wrażliwość międzykulturowa opowiedział o współczesnych powierzchniach biurowych i procesie kreowania przestrzeni, która sprzyja efektywnej pracy. Pan Leszek zainspirował gości ciekawymi rozwiązaniami aranżacji biurowych, które są kompromisem pomiędzy interesami pracodawcy a potrzebami pracownika.
Na koniec głos zabrał Pan Tomasz Piela, regionalny menadżer firmy Regus, przedstawiając elastyczne rozwiązania biurowe jako odpowiedź na zmieniające się trendy w sposobie pracy.
Po wszystkich prezentacjach i dyskusji, której moderatorem był Pan Michał Dembiński z BPCC wszyscy uczestnicy Forum zostali zaproszeni do restauracji, w której podawany był ciepły lunch. Kosztując przygotowane pyszności, goście w kuluarowych warunkach mogli kontynuować wymianę poglądów oraz rozpoczęte podczas przerwy kawowej rozmowy.