Wydarzenie w przeszłości

Eksperci opowiedzieli o zmianach w podatkach i PPK

Ponad 40 przedsiębiorców i pracowników działów finansowo-księgowych wzięło udział w bezpłatnym spotkaniu „Zmiany w podatkach i PPK – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”, które RSM Poland wraz z Santander Bank Polska SA i Business Club Szczecin organizowała w czwartek 24 października w Czerwonym Ratuszu w Szczecinie. Konferencja w całości poświęcona była zmianom w podatkach, które czekają przedsiębiorców w 2020 roku oraz problematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Spotkanie otworzyli Marcin KACZYŃSKI, Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Santander Bank Polska, Bogumił ROGOWSKI, Prezydent Business Club Szczecin oraz Sebastian GOSCHORSKI, Accounting & Payroll Partner w RSM Poland, odnosząc się do bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce. W następnej kolejności prelegenci – Tomasz BEGER, doradca podatkowy i Tax Partner w RSM Poland oraz Katarzyna SADOWSKA,  doradca podatkowy i Tax Supervisor w RSM Poland opowiadali o planowanych na rok 2020 rok zmianach w podatkach VAT, CIT i PIT oraz dyskutowali o najważniejszych prblemach, z jakimi podatnicy muszą mierzyć się w bieżącym roku. Nie zabrakło informacji i dyskusji na temat obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności, solidarnej odpowiedzialność w VAT, nowej matrycy stawek VAT oraz Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) czy podatku u źródła (WHT). Z kolei Robert MUSZYŃSKI, Menadżer ds. PPK w Santander Bank Polska SA omówił kompleksowo zagadnienia związane z tworzeniem, administrowaniem i wypłatami z PPK, odpowiadając na liczne pytania uczestników konferencji.

Na bezpośrednim spotkaniu ze szczecińskimi przedsiębiorcami mogliśmy w sposób rzetelny i klarowny omówić najważniejsze kwestie nurtujące podatników oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych – powiedział Tomasz BEGER, wieloletni praktyk, który swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Duża frekwencja podczas konferencji potwierdziła, że zmiany w podatkach każdorazowo wzbudzają w podatnikach wiele obaw, a przedsiębiorcy poszukują wiarygodnych źródeł informacji i profesjonalnego wsparcia. Cieszę się, że mogliśmy pomóc – dodał BEGER.

Spotkanie odbyło się przy wsparciu BPCC oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa. Dla uczestników przewidziano materiały dydaktyczne oraz certyfikaty udziału.

 

 

Media Partners
2019-10-24, 09:00

Miejsce: Czerwony Ratusz w Szczecinie, Plac Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
Organizator: RSM Poland, Santander Bank Polska SA, Business Club Szczecin