Wydarzenie w przeszłości

Diversity in the workplace

31 stycznia nasi członkowie mieli okazję wziąć udział w warsztacie zorganizowanym przez JLL wokół raportu Diversity in the workplace: how to deliver future-proof offices.

Wydany wspólnie z firmą Skanska raport skupia się na zidentyfikowaniu rodzajów pracownika, z jakimi możemy mieć do czynienia i ich potrzebami i oczekiwaniami wobec biura, w którym pracują. Badaczom udało się określić 5 głównych typów:

  1. - CO-Worker, CO2-Fighter – osoba elastyczna, otwarta na współpracę, zwracająca uwagę na środowisko i trendy ekologiczne

  2. - Busy But Balanced – osoba doskonale zorganizowana i zdecydowana, dla której bardzo ważny jest work-life balance

  3. - White-Collar Classic – tradycjonalista o wysokiej etyce pracy i typowo rozsądkowym podejściu

  4. - Work Hard, Tech Hard – osoba ambitna i towarzyska, lubiąca wyzwania i nowinki technologiczne

  5. - Mission Completion – silna osobowość zorientowana na realizację zadań

Oczekiwania tych typów pracowników wobec biura są różne. Jedni dojeżdżają do pracy komunikacją miejską lub rowerem, więc ważne będzie dla nich dobre skomunikowanie transportem publicznym i ścieżki rowerowe, dla innych parking. Jedni będą woleli pracować w odizolowanej własnej przestrzeni, innym potrzebne są kreatywne przestrzenie do pracy zespołowej.

Badacze w raporcie podjęli się przyporządkowania najbardziej popularnych rozwiązań biurowych do konkretnych typów osobowości, jednak w każdym procesie wyboru biura czy planowaniu środowiska pracy najistotniejsze jest zbadanie potrzeb własnych pracowników. Uczestnicy warsztatu mieli okazję wypróbować w pigułce metodę JLL, która opiera się właśnie na takim zbadaniu potrzeb konkretnej załogi.

W czasach rynku pracownika, gdy biura stają się elementem employer brandingu, a mogą też przyczynić się do decyzji pracownika, czy w firmie zostanie, czy raczej odejdzie do konkurencji, jest to najlepsza metoda planowania rozwiązań biurowych. Serdecznie polecamy raport JLL i Skanska, w którym można zapoznać się z raportem w szczegółach: https://www.jll.pl/en/campaign-page/diversity-in-the-workplace

Policy Groups
2020-01-31, 09:00

Miejsce: JLL office in Warsaw Spire tower (floor 30) Plac Europejski 1, Warsaw
Organizator: BPCC, Scandinavian Polish Chamber of Commerce, JLL, Skanska