Wydarzenie w przeszłości

BPCC Morning Coffee

W dniu 29 października w mglisty i chłodny poranek BPCC i The Bridge MGallery Hotel Wrocław zaprosiły firmy członkowskie BPCC na gorącą aromatyczną kawę, pyszny poczęstunek i zwiedzanie najnowszego hotelu położonego w sercu historycznego Wrocławia. 

Ostrów Tumski, gdyż o nim mowa,  niegdyś był wyspą połączoną mostem z prawym brzegiem Odry. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj hotel The Bridge Wrocław MGallery. Flagowy obiekt marki Accor wpasowuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego, eksponując piękno Katedry.

Most, The Bridge, łączy też historię ze współczesnością, industrialny design przeplata się z historią. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. Zobaczymy tu wyimaginowany widok Uniwersytetu Wrocławskiego, XIX-wieczny kadr na Ostrów Tumski oraz skład drewna, miejsce gdzie obecnie jest Muzeum Narodowe.

W pokojach są nietypowi goście – 40 postaci historycznych, między innymi Johan Vogt, do złudzenia przypominający aktora Roberta De Niro, biskup wrocławski Andreas Jerin, czy dziedziczka Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami, to nawiązanie do gotyku, ale w hotelu spotkamy też rozwiązania nowoczesnych technologii, takie jak, panel w pokoju, poprzez który Gość komunikuje się z obsługą, możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem, czy system Dolby Surround i multimedia w sali balowej (490 m2).

6 piętro hotelu zajmuje strefa The Bridge SPA. Doświadczymy tu bliskości roślin – ogrody wertykalne oraz aromaterapii na bazie ziół.

Niezapomnianą panoramę Wrocławia możemy podziwiać z tarasu widokowego, który jest też miejscem eventów oraz obserwacji gwiazd.