UKCA (UK Conformity Assessed) – dalsze zawieszenie stosowania oznakowań

Pragnę poinformować, że Rząd brytyjski ogłosił plany wprowadzenia legislacji, która umożliwi towarom oznaczonym znakiem CE obecność na rynku brytyjskim do 1 stycznia 2023 roku.

Ciężko pracowaliśmy, aby wesprzeć przemysł w przejściu na nowy system UKCA (UK Conformity Assessed) i jesteśmy wdzięczni za całą pracę jaką przedsiębiorstwa wykonały, aby się do tego przygotować. Jesteśmy jednak świadomi, że pandemia nadal ma wpływ na przedsiębiorstwa i to sprawiło, że dostosowanie się do nowego systemu stanowi nawet większe wyzwanie. W związku z tym podjęlismy decyzję o wydłużeniu o kolejny rok okresu dostosowywania się przez przedsiębiorstwa do nowych przepisów UKCA.

Oznacza to, że wszystkie sektory produktów mają do 1 stycznia 2023 roku czas, aby przygotować się na oznaczenia UKCA, z wyjątkiem sprzętów medycznych. Jest to ostateczny termin i nie bedzie dalszych wydłużeń. Pełna lista sektorów objetych oznaczeniem UKCA można znaleźć tutaj.

Jesteśmy w pełni zaangażowani we wspieranie przemysłu w dostosowaniu się do system UKCA. Przez 15 kolejnych miesięcy, Rząd brytyjski będzie kontynuował swoje aktywne zaangażowanie i wspierał przemysł w  przygotowaniach do dostosowania się do nowych wymagań. Organizujemy kolejne webinarium dla polskich przedsiębiorców, które będzie zawierać krótką sesję dotyczącą oznaczenia UKCA, w środę 20 października o godz. 10:00. Ma to na celu pomoc przedsiębiorcom w zrozumieniu zmian i działań jakie muszą podjąć. Zachęcamy do podzielenia się tą informacją z zainteresowanymi firmami; mogą się one zarejestrować na wydarzenie za pomocą tego linku: eventbrite.co.uk/e/bpdg-poland-industry-day-short-straits-focused-tickets-167851691929  

Mam nadzieję, że ta informacja była pomocna. W przypadku pytań, proszę o kontakt.  

Pozdrawiam,

Keep Business Moving Team