„MOCne w biznesie” – granty rozwojowe dla firm prowadzonych przez kobiety

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizują dwa konkursy dla przedsiębiorczyń oraz kobiet planujących założenie firmy. Do zdobycia są nagrody pieniężne na rozwój, a także dofinansowanie dla najlepszych pomysłów na biznes.

11 000 zł na samorozwój i do 50 000 euro na pomysł na biznes

W konkursie grantowym kobiety, które planują rozwój swojej firmy lub jej założenie, mogą wygrać 10 nagród o wartości 11 tys. zł każda. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, związany z pozyskaniem nowych kompetencji – np. szkolenia czy studia podyplomowe. Wystarczy złożyć biznesplan z opisem pomysłu na nową inwestycję lub rozpoczęcie działalności. Już 7 września odbędzie webinar „Nie taki straszny biznesplan, jak go malują”, który poprowadzi Monika Bezak z Mindloop. Ma on ułatwić kobietom zgłoszenie się do konkursu, ale przede wszystkim pomóc w rozwoju własnego biznesu. Warunkiem udziału w webinarze jest rejestracja na: santander.pl/mocnewbiznesie.

Z kolei przedsiębiorczynie, które mają ciekawy pomysł na biznes mogą liczyć na wsparcie inwestorów. Cztery kobiety, które przedstawią najciekawsze propozycje biznesowe skorzystają z inwestycji w biznes o równowartości do 50 tys. euro każda.

– Za cel stawiamy sobie aktywizację kobiet i inspirowanie ich do działania oraz rozwoju. Wiemy, że często poważnym problemem jest pozyskanie kapitału. Nasza inicjatywa zachęca do kreatywności, a jednocześnie jest szansą na pozyskanie środków finansowych – mówi Agnieszka Łatkowska, Menedżer ds. Komercjalizacji i Rozwoju, odpowiedzialna za program po stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Działania rozwojowe są coraz bardziej doceniane przez przedsiębiorczynie, widzimy to po frekwencji na spotkaniach organizowanych w ramach cyklu „MOCne w biznesie”. Jesteśmy bardzo ciekawi, na jakie pomysły wpadły nasze przedsiębiorczynie – dodaje.

W programie „MOCne w biznesie” chcemy wspierać przedsiębiorczynie w Polsce. Kobiety w biznesie mają wiele do zaoferowania, często potrzebują jedynie wzmocnienia swojego poczucia wartości i pewności co do planowanej drogi. Z raportu przygotowanego przez fundację Startup Poland wynika, że nadal więcej firm jest zakładanych przez mężczyzn, pomimo że te zakładane przez kobiety radzą sobie lepiej na rynku. Często jedną z barier, którą powstrzymuje realizację marzeń są kwestie finansowe, dlatego nasz program ma z założenia być motywacyjnym i finansowym bodźcem do wcielenia planów w życie – podkreśla Agnieszka Przybylska, odpowiedzialna za program MOCne w Biznesie w Santander Bank Polska.

Do konkursów można przystąpić do 30 września br., a formularz dostępny jest na stronie //www.santander.pl/mocnewbiznesie. Znajdują się tam także zasady zgłoszeń oraz regulamin konkursu.

Na stronie programu „MOCne w biznesie” znajdują się także informacje na temat otwartego cyklu warsztatów dla kobiet prowadzących lub planujących otworzyć własny biznes. W trakcie spotkań online ekspertki dzielą się wiedzą na temat narzędzi, a także swoimi doświadczeniami, które są przydatne w rozwijaniu biznesu. Jesienią na uczestniczki czekają m.in. warsztaty dotyczące zarządzania zespołem i zabezpieczenia rodziny przed ryzykiem związanym z prowadzoną działalnością. Cykl edukacyjnych wydarzeń zakończy spotkanie „Dlaczego nie warto bać się zmian – bez ryzyka nie ma sukcesu”, prowadzone przez Dorotę Wellman.

Partnerami programu „MOCne w Biznesie” są Her Impact oraz Forbes Woman.