Kancelaria White & Case doradzała spółce Advanced Power Solutions Poland przy sprzedaży zakładu produkcji baterii

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Advanced Power Solutions Poland S.A. przy sprzedaży zakładu produkcji baterii zlokalizowanego w Gnieźnie, w ramach transakcji typu sale-and-lease-back na rzecz funduszu REICO ČS Long Lease, zarządzanego przez czeską grupę REICO IS ČS.

Centrum produkcji baterii składa się z dwóch hal produkcyjnych oraz dwóch hal magazynowych. W skład obiektu wchodzą również dwa budynki usługowe oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wynosi ponad 24 000 m2. Zakład zlokalizowany jest w strefie przemysłowej w pobliżu Gniezna w województwie wielkopolskim.

Wyłącznym długoterminowym najemcą całego obiektu jest spółka Advanced Power Solution, będąca liderem w produkcji baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych, działająca w ponad 50 krajach na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Zakład produkcyjny jest w stanie wyprodukować do 4 milionów baterii dziennie, co czyni go jednym z największych tego typu obiektów na świecie.

Z ramienia warszawskiego zespołu White & Case, transakcję prowadził partner lokalny Jakub Kutzmann, którego wspomagali counsel Katarzyna Czwartosz-Liber oraz associates Jakub Khier i Paulina Walczak.