Kancelaria Clifford Chance doradzała CARGOUNIT w związku z transakcją finansowania o wartości 615 mln PLN

Doradzaliśmy spółce CARGOUNIT, wiodącemu leasingodawcy lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z umową finansowania zawartą z konsorcjum wiodących polskich i międzynarodowych banków w składzie: BNP Paribas Bank Polska S.A., PKO Bank Polski S.A., Siemens Bank GmbH, Bank Millennium S.A., ING Bank Śląski S.A., Bank Pekao S.A. i Bank Ochrony Środowiska S.A.

Kredyty udzielone na podstawie nowej umowy kredytów terminowych i odnawialnych w łącznej wysokości 615 mln PLN (z dodatkowym opcjonalnym kredytem typu incremental facility do wysokości 100 mln PLN) zostaną wykorzystane m.in. na finansowanie zakupu przyjaznych dla środowiska lokomotyw elektrycznych oraz na modernizację istniejącej floty lokomotyw manewrowych spółki.
 
Zespół ponadto doradzał spółce w związku ze strategią hedgingową dotyczącą finansowania oraz zagadnień międzywierzycielskich (w tym umowy pomiędzy wierzycielami).
 
Ww. transakcja finansowania nastąpiła po nabyciu CARGOUNIT przez Three Seas Initiative Investment Fund, komercyjny fundusz specjalizujący się w inwestycjach w projekty infrastrukturalne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Akwizycja CARGOUNIT została sfinalizowana w IV kwartale 2020 roku i była pierwszą inwestycją Funduszu.
 
W skład zespołu Clifford Chance doradzającego spółce w związku z finansowaniem weszli Andrzej Stosio (Partner współkierujący Departamentem Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Clifford Chance), Irena Floras-Goode (Counsel), Maksymilian Jarząbek (Senior Associate), Dominika Wróblewska (Associate), Piotr Węcławowicz (Associate) oraz Mateusz Ciechomski (Associate).