Grayling przejmuje berlińską firmę doradczą Advice Partners

Agencja Grayling, należąca do grupy Accordience, rozbudowuje swoją obecność w Niemczech, przejmując berlińską firmę doradczą Advice Partners, specjalizującą się w obszarze Public Affairs i komunikacji kryzysowej. Poprzez otwarcie trzeciego biura w Niemczech, obok już istniejących we Frankfurcie i w Monachium, Grayling wzmacnia silną pozycję swojej sieci w Europie oraz zapewnia swoim globalnych klientom dodatkową wartość i nowe zintegrowane kompetencje.  
 

Jako kraj będący jednym z liderów politycznych i gospodarczych w Europie, Niemcy są kluczowym rynkiem zarówno dla Grayling, jak i naszych klientów. Advice Partners to firma, która od dawna cieszy się doskonałą reputacją w wielu branżach i jest gotowa wspierać firmy w okresie głębokich przemian" powiedziała Sarah Scholefield, prezes Grayling.

Przejęcie przez Grayling prestiżowej firmy doradczej, jaką jest Advice Partners, w sąsiednim kraju i jednym z kluczowych rynków w Europie umożliwia nam oferowanie bardziej zintegrowanego podejścia do współpracy z naszymi klientami w Europie. Cieszymy się tym bardziej, że wzmocniony został w ten sposób jeden z kluczowych filarów naszych kompetencji, jakim jest obszar Public Affairs” – dodaje Klara Banaszewska, dyrektor generalna Grayling Poland.

Advice Partners będzie kontynuować działalność pod swoją obecną marką. Zespół zarządzający w składzie Nicole Heyder i Boris Barth dołączy do zarządu Grayling Germany i będzie podlegał Geraldine Schroeder, dyrektor generalnej Grayling w Niemczech.