Aktualności

2022-09-28

News from Poland – Business & Law, odcinek 23: Wyzwania dla łańcuchów dostaw żywności w związku z wojną w Ukrainie – jak uniknąć pułapek regulacyjnych

Joanna Krakowiak, radca prawny, członek Rady European Food Law Association, koordynująca pracę praktyki Life Science & Healthcare kancelarii Wardyński i Wspólnicy wyjaśnia, jak wojna w Ukrainie wymusza na zmiany prawa dotyczącego żywności i produktów spożywczych.

Więcej...
2022-09-27

Okresy zagrożenia w polskiej energetyce - co dalej?

Uwzględniając obecną sytuację na światowych rynkach surowców energetycznych wywołaną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz bezprecedensowe wzrosty cen gazu ziemnego spowodowane głównie monopolistycznymi działaniami rosyjskich przedsiębiorstw energetycznych, istnieje pewne ryzyko wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła, jak również gazu ziemnego. Ryzyko to zdaje się być dostrzegane w skali europejskiej.

Więcej...
2022-09-21

GESSEL Doradcą Prawnym Roku Private Equity!

Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych zostały rozdane! Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza praca została po raz trzeci z rzędu doceniona przez niezależne jury Nagród PSIK! Kancelaria GESSEL otrzymała tytuł Doradcy Prawnego roku 2022 w kategorii Private Equity.

Więcej...
2022-09-20

Pracownicy kluczem do sukcesu – wnioski z raportu JLL „Made in Poland” przygotowanego we współpracy z partnerami: Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Hays oraz ALTO

Jednym z najważniejszych wyzwań dla inwestorów jest zrozumienie dynamiki rynku pracy, który obecnie jest rynkiem kandydata. Jak wynika z raportu JLL „Made in Poland”, kompleksowego przewodnika dla inwestorów - firm produkcyjnych, które rozważają rozpoczęcie działalności w Polsce, jak również dla tych, które są już obecne i rozwijają swoją działalność w naszym kraju – zbudowanie silnego zaplecza w postaci kadry pracowniczej jest pierwszym krokiem do osiągnięcia oczekiwanych założeń biznesowych. Kwestie odpowiedniego doboru lokalizacji stanowią w tym procesie bardzo ważną rolę.

Więcej...
2022-09-20

Konkretne propozycje w zakresie unijnej walki z rosnącymi cenami energii elektrycznej i gazu

Po zapowiedziach Komisja Europejska opublikowała projekt regulacji, w którym zostały zawarte konkretne propozycje środków zaradczych mające spowodować zmniejszenie cen energii elektrycznej oraz gazu.

Więcej...
2022-09-20

Provident Polska z najnowszym raportem zrównoważonego rozwoju

Lider rynku pożyczkowego Provident Polska po raz piąty publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju, przygotowywany cyklicznie co 2 lata. Tegoroczny dokument jest wyjątkowy – oprócz informacji na temat działań składających się na ESG obejmuje również podsumowanie 25 lat rynku pożyczkowego w Polsce.

Więcej...
2022-09-15

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy kolejnej emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 120 mln PLN skierowanej do funduszu zarządzanego przez PFR

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy szóstej emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 120 mln PLN skierowanej do PFR Funduszu Inwestycyjnego FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju („Fundusz”).

Więcej...
2022-09-14

DL Space: biura serwisowane w dawnej siedzibie międzynarodowego Banku Handlowego w Katowicach

DL Invest Group, polski deweloper i inwestor wprowadził koncept biur serwisowanych do ścisłego centrum Katowic i posiadanej przez siebie kamienicy biurowej zlokalizowanej przy ulicy Mieleckiego 10. To historyczna siedziba Międzynarodowego Banku Handlowego, która została zaprojektowana przez uznanego modernistycznego architekta Karola Schayera i wybudowana oraz oddana do użytku w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Obecnie mieszczą się tutaj powierzchnie przewidziane zarówno pod biura, jak i działalność handlową i usługową. Placówki DL Space czyli serwisowane powierzchnie gabinetowe, zajmują już blisko 3 000 mkw. powierzchni w katowickich biurowcach należących do DL Invest Group w tym w: DL Piano, DL Tower, DL Atrium czy właśnie w DL Central. DL Invest Group szykuje następne otwarcia placówek DL Space w kolejnych śląskich miastach – w nadchodzących miesiącach otwarte zostaną elastyczne biura w biurowcach mieszczących się w Częstochowie i Gliwicach, co powiększy portfolio elastycznych biur oferowanych przez DL Space do ponad 4 000 mkw.  

Więcej...
2022-09-14

Santander Bank Polska przeszedł pozytywnie audyt Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży

Santander Bank Polska jest sygnatariuszem oraz jednym z inicjatorów Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży. Celem deklaracji jest m.in. podnoszenie standardów etycznych w relacjach z klientem. W tym roku bank przeszedł pomyślnie audyt, który przeprowadziła firma KPMG. Taki audyt co dwa lata muszą przejść pozytywnie wszyscy sygnatariusze Deklaracji.

Więcej...
2022-09-14

Ośmiu na dziesięciu europejskich dyrektorów finansowych obecnie unika podejmowania ryzyka

Geopolityczne wydarzenia ostatnich miesięcy miały negatywny wpływ na nastroje osób zarządzających pionami finansowymi firm działających na terenie Europy. Ryzyko spowolnienia gospodarczego, wzrost ceny surowców oraz inflacji, jak również zaburzenia łańcuchów dostaw to główne obawy dyrektorów finansowych. Takie wnioski płyną z ostatniej edycji badania European CFO Survey, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Zdaniem ankietowanych jednym z ważniejszych determinantów ewentualnego sukcesu przedsiębiorstw w najbliższej przyszłości będzie umiejętność przyciągnięcia wykwalifikowanych pracowników.

Więcej...